Kino „Fregata” z cyfrowym projektorem 3D

02 kwietnia 2012r. | Drukuj

Lęborskie Centrum Kultury „Fregata” pozyskało z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej środki na zakup projektora cyfrowego. Do połowy grudnia 2012 roku zostanie zamontowany nowoczesny sprzęt umożliwiający między innymi projekcje filmów w technice 3D.

fot. sxc.hu

– Nasz wniosek został wysoko oceniony i jako jedno z 15 kin w Polsce otrzymaliśmy w tym roku dofinansowania na tego typu sprzęt – mówi Paweł Piwka, dyrektor LCK „Fregata”. – Po zamontowaniu nowego projektora będziemy mogli wyświetlać filmy z nośników cyfrowych oraz te w technologii trójwymiarowej. Tym samym lęborskie kino dostosuje się do standardów, które coraz szybciej wypierają tradycyjną technologię taśmy filmowej. Cyfryzacja naszego kina to wyjście naprzeciw oczekiwaniom widzów i dostosowanie standardów do najnowszych osiągnięć techniki projekcyjnej.

Dotacja z PISF wyniesie 174856 złotych. Szacunkowy koszt zakupu i montażu nowego projektora to około 350 tysięcy złotych. Zgodnie z harmonogramem projektu sprzęt zostanie zamontowany do połowy grudnia.

– Drugą połowę pokryjemy ze środków własnych – dodaje Paweł Piwka. – Do końca kwietnia zostanie ogłoszony przetarg. Być może uda nam się zorganizować pierwsze projekcje 3D przed terminem wskazanym w harmonogramie.

Dzięki tej inwestycji znacząco poprawi się jakość obrazu i dźwięku we „Fregacie”. W lęborskim kinie będzie również można oglądać filmy w technologii trójwymiarowej, która powoli staje się normą w nowych produkcjach filmowych.


Opublikowano w: LęborkTechnologieWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz