Zlikwidują schronisko dla zwierząt

01 kwietnia 2012r. | Drukuj

Władze Słupska postanowiły zamknąć schronisko dla zwierząt. Po prokuratorskim śledztwie i oskarżeniu dwóch pracowników schroniska o uśmiercanie i znęcanie się nad zwierzętami, miasto nie chce już prowadzić placówki. Opiekę nad zwierzętami przejmie wybrane w konkursie stowarzyszenie.

fot. GK

Funkcjonowanie słupskiego Schroniska dla Zwierząt budzi w mieście wiele emocji. Zdaniem miłośników czworonogów przepełniona placówka już dawno odstaje od europejskich standardów. Czarę goryczy przelało jednak oskarżenie dwóch pracowników schroniska o znęcanie się nad zwierzętami i ich bezpodstawne uśmiercanie. Afera zmusiła władze miasta do natychmiastowego działania. Ratusz postanowił zamknąć schronisko i przekazać je w ręce miłośników zwierząt. Pomysł rewolucyjnych zmian najbardziej ucieszył osoby, które od dawna walczyły o poprawę warunków życia zwierząt w słupskim schronisku.

Każdego roku ratusz wydawał na schronisko 700 tysięcy złotych. Pozbywając się placówki, miasto chce także na niej zaoszczędzić. Organizacja, która przejmie schronisko dostanie od miasta na jego prowadzenie 500 tysięcy złotych rocznie.

Jeszcze przed świętami miasto ogłosi konkurs na przejęcie schroniska dla zwierząt. Organizacja, która go wygra będzie opiekować się czworonogami prawdopodobnie od pierwszego lipca.


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze