Leczenie morzem – konferencja w Łebie

30 marca 2012r. | Drukuj

Przy okazji Plażowych Mistrzostw Polski Nordic Walking w Łebie, w ośrodku Zdrowotel odbyła się w piątek 30 marca, konferencja poświęcona aktywnemu wypoczynkowi na polskim wybrzeżu.

fot. Ewa Horanin

Zaproszeni przez Lokalną Organizację Turystyczną „Łeba” goście przedstawiali pozytywne aspekty aktywnego wypoczynku. Dzisiejszy turysta to grupa ludzi pragnących nie tylko wygrzewać się na plaży w czasie lata, ale również poza sezonem letnim chcąca uprawiać czynnie turystykę.

Ze względu na swoje położenie, bogatą florę i faunę, Łeba jest znakomitym miejscem do uprawiania różnorodnej turystyki aktywnej. Zaprezentowano takie sporty wodne jak żeglarstwo, windsurfing, kitesurfig, diss wave, kajakarstwo morskie i tradycyjne, wędkarstwo morskie, a także aktywności przy akwenach, czyli siatkówka plażowa, speed badminton, beach tenis, rowery, stepperbikes, nordic walking.

Ważną rolą w kreowania walorów zdrowotnych jest – jak podkreślił dr.inż. Tomasz Ołdytowski, poszukiwanie rozwiązań, aby Łeba stała się uzdrowiskiem. Dodał, że Łeba ma ku temu wszelkie predyspozycje. Przedstawił również pozytywne aspekty tego przedsięwzięcia i walory zdrowotne miasta.

Ciekawy wykład na temat poszukiwań rozwiązań przez mieszkańców, na zorganizowany wypoczynek w mieście, a co za tym idzie jego promocję, zaprezentował burmistrz Barlinka Zygmunt Siarkiewicz. W krótkim wystąpienia przedstawił wysiłki, jakie poczyniło miasto, aby zdobyć miano Europejskiej Stolicy Nordic Walking.

Takich miejsc na polskim wybrzeżu jest wiele, i wiele jest możliwości uprawiania różnorakich dyscyplin sportowych. Nie tylko wyczynowo, ale przede wszystkim dla przyjemności i zdrowia.

Ewa Horanin


Tagi: , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz