Kino w systemie 3D będzie w Wejherowie

30 marca 2012r. | Drukuj

Więcej pieniędzy miasto przeznaczy na inwestycje w Wejherowskim Centrum Kultury. Większe nakłady przełożą się na zmiany technologiczne, m.in. zamiast kina analogowego powstanie nowoczesne kino w systemie 3D.

www.wejherowo.pl

Zwiększono wydatki o 1,4 mln zł na doposażenie obiektu nowego WCK w sprzęt do odtwarzania filmów 3D oraz koniecznego do tego nowoczesnego nagłośnienia. – Kwota, która zawarta była w umowie z wykonawcą opiewa na wyposażenie sali głównej i hallu, wyposażenie dalszych części obiektu, to zadanie miasta – mówi zastępca prezydenta Wejherowa Piotr Bochiński. – Konieczne jest zatem dostosowanie technologii do aktualnych wymagań. Jak podkreślił prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, będzie to wzbogacenie oferty wejherowskiego centrum kultury.

– Nie chcę, aby Wejherowo było kulturalną pustynią – mówi prezydent Krzysztof Hildebrandt. – Obiekt, który powstaje z myślą o mieszkańcach, dzieciach i młodzieży, nie będzie działał dla zysku. Ta inwestycja ma służyć mieszkańcom, a nie na nich zarabiać. Jest to inwestowanie w młode pokolenie, które jest dla nas priorytetem – dodaje prezydent Wejherowa.


Opublikowano w: TechnologieWejherowoWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz