Napadł w Niemczech, złapali go w Polsce

30 marca 2012r. | Drukuj

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji zatrzymali w Gdańsku mężczyznę podejrzanego o wymuszenia rozbójnicze. 28-latek, poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania, grożąc bronią próbował wyłudzić od niemieckiego przedsiębiorcy 500 tys. euro.

fot. KWP Gdańsk

Mężczyzna przebywał w domku działkowym na terenie Gdańska. Do ustalonego wcześniej miejsca wczesnym rankiem wkroczyli policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Gdańsku i dokonali zatrzymania. Podejrzany nie stawiał oporu.

Poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości Republiki Federalnej Niemiec, miał wraz ze swoim kuzynem, dokonać włamania do mieszkania niemieckiego biznesmena i przy pomocy broni palnej próbować wymusić około pół miliona euro. Ofiara nie posiadała takiej kwoty, więc napastnicy opróżnili sejf, z którego ukradli 20 tys euro. Z łupem wrócili do Polski.

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Gdańsku wczesnym rankiem weszli do jednego z domków działkowych na terenie Gdańska, gdzie zatrzymali 28-latka poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania.

W najbliższym czasie mężczyzna prawdopodobnie zostanie przekazany stronie niemieckiej, gdzie będzie odpowiadał za popełnione przestępstwa. Polski kodeks karny przewiduje za tego typu przestępstwo do 15 lat pozbawienia wolności.


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz