Związkowcy w słupskim PKS grożą strajkiem

28 marca 2012r. | Drukuj

Pracownicy słupskiego PKS-u grożą strajkiem i zawieszeniem większości połączeń autobusowych. Związkowcy nie zgadzają się na zmianę dotychczasowego prezesa firmy, którego właśnie odwołała Rada Nadzorcza.

fot. PKS Słupsk

Zdaniem protestujących pracowników słupskiego PKS-u dotychczasowy prezes Adam Treder wyciągnął firmę z kłopotów finansowych i wyprowadził na prostą. – Teraz z nieznanych powodów Rada Nadzorcza nagle go odwołała, powołując na to stanowisko byłego prezesa, za którego rządów firma miała znacznie gorsze wyniki finansowe – mówi Marian Saweluk, przewodniczący komisji zakładowej NSZZ Solidarność.

– Protestująca załoga staje nie tylko w obronie odwołanego prezesa. Związkowcy chcą także stabilizacji. W ciągu niespełna dwóch lat słupskim PKS-em kierowały już cztery osoby – mówi Józef Winiecki, wiceprezes Związku Zawodowego Pracowników PKS Słupsk.

Pracownicy PKS-u oburzeni są faktem, że podczas wieczornego posiedzenia Rady Nadzorczej nikt z kierownictwa firmy nie chciał z nimi rozmawiać. Grożą, że jeżeli Rada Nadzorcza nie zmieni swojej decyzji i nie przywróci odwołanego prezesa, duża część załogi rozpocznie strajk. – Niestety jego konsekwencje odczuje nie tylko zarząd spółki, ale także wielu mieszkańców regionu. W trasę nie wyjadą bowiem autobusy PKS-u – mówi Ilona Słaby, rzecznik prasowy PKS Słupsk.

Nieoficjalnie wiadomo, że w najbliższy piątek Rada Nadzorcza spotka się z załogą. Dopiero po rozmowach ostatniej szansy związkowcy zdecydują o zaostrzeniu formy protestu.


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz