Letnia szkoła języka i kultury kaszubskiej

26 marca 2012r. | Drukuj

Ponad siedem dni obcowania z językiem kaszubskim i kulturą Kaszub. Dla wszystkich miłośników regionu, Kaszubski Uniwersytet Ludowy organizuje warsztaty w okresie letnim.

www.kul.org.pl

Kaszubski Uniwersytet Ludowy zaprasza wszystkich miłośników Kaszub i języka kaszubskiego zainteresowanych tematyką kaszubską ze względów naukowych, edukacyjnych, rodzinnych, zawodowych itp. na spotkanie z językiem oraz kaszubską historią, literaturą, kulturą i współczesnym regionalizmem. Warsztaty odbędą się w dwóch edycjach: pierwsza od 2 do 11 lipca 2012r., druga w dniach 16 – 25 lipca 2012r. w ośrodku szkoleniowym Kaszubskiego Uniwersytetu Ludowego w Starbieninie k. Choczewa położonym na Pobrzeżu Kaszubskim, w odległości 90 km na północny zachód od Trójmiasta (w kierunku na Wejherowo).

Program obejmuje lektorat języka kaszubskiego (60 godzin) oraz dodatkowe zajęcia popołudniowe, w tym warsztat tańca, warsztaty garncarskie, projekcje filmów o Kaszubach, spotkania z kaszubskimi dziennikarzami, literatami oraz regionalistami, wycieczki z przewodnikami po najważniejszych muzeach regionu. Liczba miejsc jest ograniczona, w każdej edycji udział może wziąć 12 osób. Zgłoszenia chęci udziału w warsztatach należy przesyłać do 15 czerwca bieżącego roku.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz