Tu mieszkam, tu płacę, tu korzystam

25 marca 2012r. | Drukuj

Darmowy karnet do aquaparku, darmowa siłownia,  ścianka wspinaczkowa i sauna – wystarczy tylko zamieszkać w gminie Słupsk. Gminni samorządowcy postanowili w ten nietypowy sposób zachęcić mieszczuchów do meldunku na wsi.

fot. GK

Jak to zwykle bywa, gdy niewiadomo o co chodzi, chodzi o pieniądze – pieniądze z podatków.  W 2010 roku w gminie Słupsk mieszkało 14 tysięcy osób. Rok później już 15 tysięcy. W ślad za nowymi mieszkańcami gminy idą też pieniądze z ich podatków.

– Rosnące wpływy z podatków zmobilizowały nas do zorganizowania akcji „Tu mieszkam, tu płacę, tu korzystam”. Aby zachęcić mieszkańców sąsiednich gmin i Słupska do zamieszkania właśnie na terenie gminy Słupsk dla wszystkich nowych mieszkańców samorząd przygotował „pakiet powitalny”, czyli darmowe korzystanie z atrakcji gminnych przez pewien czas –  mówi Mariusz Chmiel – wójt gminy Słupsk.

W ciągu zaledwie kilku dni „pakiet powitalny” stał się prawdziwym gminnym magnesem. Darmowy karnet do aquaparku, sauny czy siłowni zachęcił do meldunku w gminie już kilkaset osób. Do tego nowych mieszkańców wciąż przybywa.

Gdy gmina Słupsk cieszy się z nowych obywateli, z ich stratą muszą pogodzić się władze Słupska. Choć jeszcze niedawno Słupsk był miastem stutysięcznym, dziś ma zaledwie 94 tysiące mieszkańców i każdego roku ich ubywa.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz