Policja obserwuje pieszych i karze mandatami

24 marca 2012r. | Drukuj

W środę policjanci z Lęborka wspólnie z innymi służbami prowadzili działania „PIESI na drodze”. Policjanci obserwowali zachowania pieszych pod kątem łamania przepisów kodeksu drogowego. Mandatami ukarano 13 pieszych a dwie osoby pouczono. Podobne działania zostaną powtórzone już wkrótce.

fot. Policja Lębork

W środę lęborscy policjanci wspólnie z Żandarmerią Wojskową z Gdyni i Strażą Miejską z Lęborka, prowadzili działania „PIESI na drodze”. Celem działań było karanie, pouczanie pieszych użytkowników dróg, którzy nie stosują się do przepisów kodeksu drogowego i mogą stwarzać zagrożenie dla siebie jak i innych użytkowników drogi. W działania zaangażowanych było 11 policjantów, 2 żandarmów wojskowych i 1 strażnik miejski. W trakcie akcji ujawniono 15 wykroczeń jakich dopuścili się piesi wobec czego 13 z nich zostało ukaranych mandatami karnymi a 2 pouczonych.

Najczęściej popełniane wykroczenia przez pieszych to przechodzenie przez jezdnię na czerwonym świetle oraz w miejscach zabronionych. W każdym ujawnionym przypadku piesi byli informowani, że ich też obowiązują przepisy ruchu drogowego. – Działania skierowane do pieszych użytkowników dróg prowadzone będą cyklicznie i już wkrótce zostaną powtórzone. Policjanci mają jednak nadzieję, że w kolejnych działaniach sytuacja ulegnie poprawie i mniej pieszych będzie łamać przepisy i wzrośnie świadomość, że mogą oni swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem zagrożenie dla siebie i kierowców. – zapowiada policja lęborska.

Galeria

WIDEO

[youtube_sc url=”http://youtu.be/xQblnhx0FOY”]


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz