José Manuel Barroso odwiedził gdyńskie stoisko

24 marca 2012r. | Drukuj

W Kopenhadze podczas Europejskiego Szczytu Regionów i Miast, Przewodniczący Komisji Europejskiej José Manuel Barroso odwiedził gdyńskie stoisko.

mat. prasowe

Szczyt zorganizował Komitet Regionów, w którym Gdynia ma swojego delegata – przewodniczącego Rady Miasta Stanisława Szwabskiego. Tematem przewodnim spotkania był rozwój miast europejskich w rzeczywistości kryzysu gospodarczego i rosnącego bezrobocia.

 Równolegle prezentowana była wystawa ukazująca potencjał kilkudziesięciu europejskich miast. Podzielono je na cztery kategorie: miasta piękne, inteligentne, zielone, spójne społecznie. W pierwszej prezentowała się Gdynia, obok między innymi: Ddnia, Aten i Helsinek. Stoisko Miasta cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, zarówno ze strony delegatów szczytu i mediów, jak i europejskich polityków najwyższego szczebla. Odwiedził je Przewodniczący Komisji Europejskiej José Manuel Barroso, a swoją wizytę na zakończenie szczytu zapowiedział też Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz.

mat. prasowe

 Uczestnicy Europejskiego Szczytu Regionów i Miast dyskutowali nad możliwościami i kierunkami zrównoważonego rozwoju miast, który uwzględniałby dbałość o przestrzeń miejską, ale także potrzeby mieszkańców – stymulując ich kreatywność i rozwijając talenty. Zgodnie z deklaracją, podpisaną na zakończenie spotkania, władze lokalne i regionalne powinny dążyć do stworzenia miast ekologicznych, w których zagospodarowanie przestrzenne gwarantuje komplementarność obszarów miejskich i naturalnych, umożliwiając tym samym zachowanie i promowanie dziedzictwa przyrodniczego, kulturowego oraz architektonicznego. Miasta powinny inwestować w kapitał ludzki, rozwijać nowe technologie, sprzyjać kreatywności swoich mieszkańców, a wszystko po to, by zagwarantować harmonijny rozwój i poprawę warunków życia.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK

Najnowsze komentarze