Gryf Literacki 2011 przyznany

22 marca 2012r. | Drukuj

Poznaliśmy laureatów plebiscytu na najpoczytniejszą książkę ubiegłego roku : Gryf Literacki 2011. Po raz pierwszy Czytelnicy, za pośrednictwem bibliotek miejskich i gminnych, wybrali dwie książki, przyznając im ex aequo pierwsze miejsce.

wejherowo.pl

Nagrodę Gryfa Literackiego za 2011 rok otrzymały ex aequo dwie książki – „Gdański depozyt” Piotra Schmandta oraz „Gerard Labuda – żeglarz na oceanie nauki” pióra Genowefy Kasprzyk i Marii Krośnickiej. To już piąta edycja plebiscytu czytelniczego organizowanego przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Wejherowie. – W 2011 roku nie mieliśmy tak zdecydowanego laureata, jakim było tłumaczenie „Pana Tadeusza” na język kaszubski autorstwa Stanisława Janke w roku 2010. W tym roku napłynęło wiele laudacji i do ostatniej chwili toczyła się rywalizacja pomiędzy zgłoszonymi przez biblioteki propozycjami. Komisja złożona z bibliotekarzy wejherowskiej biblioteki publicznej wyłoniła dwie książki, które zostały równorzędnymi laureatami naszego plebiscytu – powiedziała Danuta Balcerowicz, dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie.

wejherowo.pl

wejherowo.pl


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze