Policja omawia z dziećmi zagrożenia używek

20 marca 2012r. | Drukuj

Policjanci z Lęborka prowadzą pogadanki z dziećmi szkoły podstawowej na temat używek i odpowiedzialności za ich zażywanie. Pogadanki prowadzone są w ramach rządowego programu „Razem Bezpieczniej” i mają na celu poprawę świadomości dzieci.

fot. Policja Lębork

Od poniedziałku w jednej z lęborskiej podstawówki policjanci zajmujący się profilaktyką dzieci i młodzieży, prowadzą pogadanki na temat zagrożeń płynących z zażywania narkotyków, tytoniu i alkoholu jak również napojów zawierających kofeinę. – W trakcie zajęć dzieci chętnie słuchają informacji przekazywanej im przez policjantkę prowadzącą zajęcia, zadają wiele pytań oraz chętnie biorą udział w rozmowach na temat używek. – mówi asp. Daniel Pańczyszyn z lęborskiej policji.

fot. Policja Lębork

W trakcie zajęć policjantka prezentuje dzieciom „alkogogle” – okulary, po których założeniu widzimy jak człowiek po spożyciu alkoholu. Okulary do zajęć zostały użyczone prowadzącej zajęcia przez Komisję do Przeciwdziałania Alkoholizmowi Urzędu Miejskiego w Lęborku. W trakcie zajęć na wniosek pedagogów szkolnych poruszany jest temat zażywania przez dzieci tabaki oraz picia napojów energetycznych zawierających kofeinę i inne substancje pobudzające nieprzeznaczone dla dzieci.

[youtube_sc url=”http://youtu.be/MnpTb7SEG3Q”]


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz