Tragedia w Sopocie: matka była niepoczytalna

19 marca 2012r. | Drukuj

Biegli psychiatrzy uznali, że kobieta, która w listopadzie ubiegłego roku utopiła przy sopockim molo trzyletnią córkę, była niepoczytalna. Prokuratura wystąpi do sądu z wnioskiem o umorzenie postępowania i przymusowe leczenie.

Sopocka prokurator Barbara Skibicka powiedziała dziś, że u 35-letniej Ewy K. psychiatrzy rozpoznali „ciężkie zaburzenia depresyjne z objawami psychotycznymi”. – Objawy te były bardzo nasilone w czasie, gdy doszło do zabójstwa – powiedziała PAP prokurator. Skibicka dodała, że w opinii psychiatrów w momencie tragicznego zdarzenia, kobieta była niepoczytalna. Z pewnością nie była w stanie rozpoznać znaczenia swoich czynów ani kierować swoim postępowaniem. – W tej sytuacji wystąpimy do sądu okręgowego z wnioskiem o umorzenie postępowania i umieszczenie kobiety w szpitalu psychiatrycznym” – powiedziała prokurator.


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz