Walkower dla Gryfa po meczu z Legią?

16 marca 2012r. | Drukuj

13 marca Legia Warszawa zagrała mecz z Gryfem Wejherowo. Zwycięska okazała się warszawska drużyna, wygrywając wyjazdowy mecz 3:0. Wynik nie jest, jak się okazuje pewny. Gryf złożył odwołanie do PZPN-u. Powód przeoczenie techniczne ze strony Legii.

gryfwejherowo.com.pl

 Działacze Gryfa tłumaczą, że protest złożyli dla dobra polskiej piłki. Gryf złożył odwołanie do PZPN-u skarżąc się, że zamiast wpisanego do meczowego protokołu Jakuba Rzeźniczka zagrał Artur Jędrzejczak. Za to niedopatrzenie grozi warszawskiej drużynie walkower. We wtorek 20 marca Gryf ma zagrać z Legią na stadionie w Warszawie. Do tego czasu ma być znana decyzja PZPN. – Potwierdzam, że dotarł do nas protest klubu z Wejherowa. Najpóźniej do poniedziałku nasz wydział podejmie decyzję w tej sprawie. Do momentu rozstrzygnięcia tej kwestii nie chciałbym jej komentować, ani tym bardziej bawić się w ferowanie wyroków – powiedział przewodniczący Wydziału Gier PZPN Wojciech Jugo. –

Zarząd Klubu oświadcza, że jedyną regulaminową drogą w wyjaśnieniu tej sprawy było złożenie oficjalnego protestu do Wydziału Gier Polskiego ZPN. Protestu w którym to, nie ma ani słowa o walkowerze czy jakimkolwiek innym proponowanym przez nas wyroku w tej sprawie. Nie należy to do naszych kompetencji. – tłumaczą w oświadczeniu działacze Gryfa Wejherowo. Według przepisów gry w protokole meczowym wszystko musi się zgadzać. Na taką pomyłkę związkowe władze nie powinny pozostać obojętne. – „Czasem przed meczem zdarza się taka sytuacja. My dokonaliśmy wszystkich procedur i nie ma sensu tego tutaj rozstrzygać. Niech podejmie decyzję właściwy organ” – komentuje Maciej Skorża, trener Legii Warszawa. Jeżeli opinia PZPN okaże się pozytywna dla Gryfa, Legia będzie musiała odrobić trzy bramkową stratę. Rewanżowy mecz w najbliższy wtorek (20 marca) w Warszawie może okazać się ciekawszym.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema
Gmina Potęgowo nagrodzona Bursztynem Polskiej Energetyki
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem

Najnowsze komentarze