Pora na wiosenne sprzątanie miast

15 marca 2012r. | Drukuj

Śniegi stopniały, słońce nieśmiało wychodzi zza chmur, czas na porządki. Niektóre trójmiejskie miasta wzięły się za sprzątanie. Prace ruszyły w Sopocie i Gdańsku.

www.sxc.hu

W Sopocie dwie profesjonalne zamiatarki oraz ekipy sprzątające rozpoczęły, po tym jak stopniały śniegi, najpierw wstępne, następnie właściwe sprzątanie ulic i chodników. Służby komunalne usunęły połamane gałęzie, resztki liści oraz piasek – pozostałość po zimie. O ile przez kilka dni utrzyma się dodatnia temperatura – powyżej 10 stopni Celsjusza, do sprzątania zostaną uruchomione 2 odkurzacze do sprzątania psich odchodów – zapowiadają służby porządkowe. Zarząd Dróg i Zieleni rozpoczął już sprzątanie parków, zieleńców i skwerów. W przyszłym tygodniu Straż Miejska rozpocznie kontrole prywatnych posesji w Sopocie. Za niewywiązanie się z obowiązku utrzymania czystości i porządku w obrębie nieruchomości można dostać mandat do 500 zł. Obowiązkiem właściciela posesji jest również stałe utrzymywanie czystości chodnika przyległego bezpośrednio do posesji. Straż Miejska będzie przeprowadzała również szczegółowe kontrole placówek handlowych.

W Gdańsku od tygodnia na ulicach miasta można zauważyć mechaniczne zamiatarki, wyposażone dodatkowo w odkurzacze. W pierwszym dniu akcji ( 08.03) specjalne maszyny pojawiły się na ulicy Długiej, Długim Targu, Ogarnej, Podwalu Staromiejskim i Targu Drzewnym. – W miejscach gdzie są krawężniki pracują pojazdy cięższe, a na Długiej i Długim Targu – pojazdy małe i lekkie, które nie powodują uszkodzenia leżących tam płyt. Zamiecione i odkurzone ulice zostaną następnie zmyte – informuje Urząd Miasta. W piątek wiosenne porządki trwać będą na kolejnych ulicach Głównego Miasta, od poniedziałku – odkurzacze i zmywarki przeniosą się na ulice położone dalej od centrum.


Opublikowano w: TrójmiastoWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz