Piękny nowy terminal – otwarcie już w kwietniu

14 marca 2012r. | Drukuj

Za trzy tygodnie otwarcie nowego terminalu na lotnisku w Gdańsku. Nowy obiekt zwiększy przepustowość pasażerską Portu Lotniczego o 100 proc. – z 2,5 do 5 mln pasażerów rocznie. Inwestycja ta w przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i lepszej obsługi przewoźników.

fot. Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy

Nowy terminal na lotnisku w Rębiechowie jest olbrzymi i zachwyca swą architekturą. Ma 40 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Jego otwarcie zaplanowano na 31 marca. Jednak pasażerowie wejdą tu 5 kwietnia. – Trzeba przenieść sprzęt, posprzątać i urządzić wnętrza – wyjaśnia Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Działalność nowego terminalu rozpocznie się od obsługi lotu do Warszawy o 5.40 rano. Wiadomo już, że pasażerowie odlatujący będą wchodzili do nowego terminalu, a po odprawie wejdą na poziom pierwszego piętra, gdzie są wyjścia na płytę postojową. W przypadku lotów poza strefę Schengen pasażerowie będą z piętra nowego terminalu przechodzili łącznikiem na piętro starego budynku, gdzie zlokalizowane będą wyłącznie bramki non-schengen. Kontrola paszportowa pasażerów wylatujących odbywać się będzie w nowym terminalu. Podróżujący przylatujący do Gdańska będą przyjmowani na parterze starego terminalu.  Nowy obiekt zwiększy przepustowość pasażerską Portu Lotniczego o 100 proc. – z 2,5 do 5 mln pasażerów rocznie. Inwestycja ta w przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i lepszej obsługi przewoźników.

 


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Borko pisze:

    Chyba jednak, nie do końca, pierwszy lot to lot OLT EXPRESS – z GDN do GDN – o godzinie 5:05, przylot o godzinie 5:55.

Dodaj komentarz