Koniec kaszubskiej telewizji CSB TV

13 marca 2012r. | Drukuj

Telewizja CSB TV oficjalnie zakończyła działalność. Stworzyła ją spółka Media Kaszebe, która zarządza Radiem Kaszebe. Koszty utrzymania telewizji przerosły osoby nią zarządzające. Wkrótce sygnał satelitarny CSB TV wykorzysta nowy właściciel – Polcast TV.

siedziba Polonia1/Polcast Tv

Kanał Telewizji Kaszubskiej CSB TV, która splajtował kilka miesięcy temu,  zmienił właściciela.  – Mamy podpisaną umowę licencyjną z Polcast TV, zgodnie z którą Polcast może wykorzystywać kupione i zrealizowane przez nas materiały do końca tego roku – mówi Artur Jabłoński, były właściciel CSB TV. – Z prowadzonych rozmów wynika jednak, że prawdopodobnie już w kwietniu w miejsce CSBTV pojawi się nowa oferta programowa z nowym logo. Polcast Television jest nadawcą między innymi kanału telewizyjnego Polonia 1 oraz Tele5.

Telewizja CSB TV rozpoczęła nadawanie swojego kanału 1 sierpnia 2010 roku. Była to telewizja kierowana przede wszystkim do mieszkańców Pomorza. Nadawane były programy również w języku kaszubskim.   Koszty, jakie właściciele musieli ponieść, były dużo większe od przychodów. – Od początku realizacji projektu CSB TV zakładaliśmy, że program ten powinien dotrzeć do każdego zakątka Pomorza – mówi prezes spółki Media Kaszebe Anna Kościukiewicz-Jabłońska. – Stąd wybór satelity, dzięki któremu już po pół roku gościliśmy w 60 proc. pomorskich domów oraz 42 proc. gospodarstw domowych w całym kraju. To jednak nie wystarczyło, by utrzymać się na rynku. Koszty prowadzenia programu okazały się za wysokie. – Pomiędzy październikiem 2010, a czerwcem 2011 roku miesięczny koszt realizacji programu wynosił 540 tys. zł, z czego 220 tys. trzeba było zapłacić ludziom, a 150 tys. musieliśmy wydać za przekazywanie sygnału satelitarnego – wylicza Artur Jabłoński. Telewizja działała zaledwie rok.

 


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Komentarze do artykułu: 2 (dodaj własny »):
  1. zxc pisze:

    Wstyd i tyle zeby takie Kaszuby nie mialy swojej wlasnej lokalnej stacji. Slaski TVS nadal jakos nadaje i radzi bardzo dobrze choc bardziej uniwersalna juz ramowke,ale Slaskie programy i wiadomosci lokalne tez sa. A Pan Jablonski mogl wpierw policzyc koszty jakie wiaza sie z nadawaniem sat i ogonie produkcja tego co tam pokazywal i wdedy dopiero myslec o nadawaniu. Zapewne nie mial takiego zaplecza finansowego jak TVS .Mogli wiec wpierw zaczac pomalu od nadawania w kablu -Kszuby,Trojmiasto,z mniejszym kosztem produkcji programow nadawanych w CSBTV i stopniowo dazyc do uatrakcyjnienia ramowki. Za malo bylo tez wiadomosci z Trojmiasta w ich serwisach informacyjnych. Na przykladzie chocby lokalnej stacji z Gdanska – Pomorska TV utrzymanie lokalnej stacji jest mozliwe. Wpierw pokazywali swoje materialy tylko w necie,potem weszli do kablowek na terenie Trojmiasta i od tego mies.sa dostepni takze w najwiekszej kablowce w Trojmiescie UPC . W Kwietniu ruszaja z pelnym programem lokalnym,wiec powinna byc do niebawem naprade dobra stacja lokalna alnernatywna dla mocno Warszawskiej TVP INFO GDANSK.

  2. Robert pisze:

    Phi tam. Ja za nimi płakać nie będę. Bez żalu.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

LCK Fregata zaprasza na Danfoss Kino Letnie w Lęborku
Laureat tegorocznego „Fryderyka” zagra w Lęborku
Historia nad Słupią, czyli V Słupski Festiwal Historyczny
Wójt Potęgowa wiceprezesem ogólnopolskiego stowarzyszenia samorządowców
Kaszubska Gala Kulinarna-poznaj kaszubskie potrawy
Wolontariusze z żonkilami wyruszą po datki dla lęborskiego hospicjum
Pomorskie Pola Nadziei już w weekend
Pomorze skutecznie wykorzystało środki unijne: RPO na lata 2007 – 2013 rozliczone!

Najnowsze komentarze