Tragedia w lęborskim Domu Pomocy Społecznej

14 marca 2012r. | Drukuj

Mężczyzna przebywający w Domu Pomocy Społecznej w Lęborku wypadł przez okno na drugim piętrze. Sprawą zajęła się prokuratura, która prowadzi śledztwo w kierunku niemyślnego spowodowania śmierci.

fot. GK

Do tragicznego zdarzenia doszło we wtorek, w godzinach popołudniowych. Pensjonariusz najprawdopodobniej wychylił się przez otwarte na drugim piętrze budynku okno, stracił równowagę i wypadł. Obrażenia powstałe w wyniku upadku były tak rozległe, że mężczyzna zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Prokuratura zbada okoliczności tragedii, sprawdzając czy nie była ona wynikiem zaniedbań w Domu Pomocy Społecznej. Jak poinformowała prokurator rejonowa w Lęborku Jadwiga Ostapko-Rokicka, wstępnie zakwalifikowano to zdarzenie jako nieumyślne spowodowanie śmierci. Przyczynę stara się ustalić także dyrektor Domu Pomocy Społecznej Jolanta Wikiel, która zakłada, że doszło do nieszczęśliwego wypadku.

Dom Pomocy Społecznej Nr 1 w Lęborku dla Osób Przewlekle Somatycznie Chorych i Przewlekle Psychicznie Chorych, przeznaczony jest dla 88 kobiet i mężczyzn. Przebywają w nim osoby wymagające całodobowej opieki z powodu wieku, choroby lub niepełnosprawności , nie mogące  samodzielnie funkcjonować w codziennym życiu.


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz