W Rumi powstał sklep charytatywny

12 marca 2012r. | Drukuj

„Dobry uczynek” to nowy rumski sklep sprzedający produkty na cele charytatywne. Idea jest jedna, za zebrane ze sprzedaży pieniądze pomagać dzieciom i młodzieży. Sklep powstał dzięki Salezjańskiej Fundacji Zwiastowanie.

pila.salezjanie.pl

Salezjańska Fundacja Zwiastowanie, działająca od 2008 roku pod kierownictwem ks. Marka Barańskiego, oprócz wspierania rumskich dzieł wychowawczych, otworzyła 24 lutego 2012 roku sklep pod nazwą „Dobry Uczynek – Sprzedaż na cele charytatywne”. Sklepy charytatywne działają już w Polsce. Najwięcej tego typu działalności jest w Wielkiej Brytanii, gdzie działają one z powodzeniem. Przy sklepie pracują parafianie, wolontariusze, którzy z chęcią zgłosili się aby bez wynagrodzenia pomagać przy sklepie. W „Dobrym uczynku” można kupić prawie wszystko, ceny zaczynają się od symbolicznych 2 zł. W asortymencie sklepu jest między innym sprzęt AGD, ubrania, zabawki. Rzeczy są nowe i używane, ale w dobrym stanie i takie też każdy może przekazać do sklepu. Zyski ze sprzedaży są przeznaczone na cele statutowe Fundacji, krótko mówiąc na dzieci i młodzież. Sklep mieści się przy ulicy Abrahama 15 w Rumi ( w pobliżu budynku Straży Miejskiej).

dobry-uczynek.pl


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz