Rozpoczyna się przebudowa centrum Lęborka

11 marca 2012r. | Drukuj

Wkrótce miasto przystąpi do wymiany nawierzchni ulicy i chodników na odcinku 250 m ul. Armii Krajowej. Roboty te po części wpisują się w rewitalizację centrum Lęborka.

fot. GK

Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Budowlanych Krężel Sp. z o.o. zajmie się wykonaniem robót na odcinku 250 m ul. Armii Krajowej – od ul. Orzeszkowej do mostu na rzece Łebie. Prace polegały będą na budowie kanalizacji deszczowej wraz z odtworzeniem nawierzchni drogi i chodników. Inwestycja wykonana będzie w ramach projektu Gospodarka wodami opadowymi dofinansowanego w wysokości 75% z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WP 2007-2013.

Prace te są jednym z elementów rewitalizacji centrum Lęborka.

– Nowa nawierzchnia wykonana zostanie częściowo z kostki kamiennej – odcinek leżący w granicach dawnego miasta lokacyjnego. W jezdni i chodnikach zaznaczony zostanie także dawny przebieg miejskich murów obronnych. – informują urzędnicy.

Łączny koszt robót, które zakończone mają być do czerwca br., wyniesie ponad 1,4 mln zł.


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz