Gryf otrzymał z budżetu Wejherowa 80 000 złotych

09 marca 2012r. | Drukuj

Wejherowski Klub Sportowy Gryf Orlex otrzymał 80 tys. złotych z miejskiego budżetu. Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt przekazał 50 tys. złotych klubowi na promowanie miasta oraz 30 tys. zł w ramach dotacji dla organizacji pozarządowej na szkolenie dzieci i młodzieży.

www.wejherowo.pl

 WKS Gryf Orlex włączy się w promowanie miasta Wejherowa. Na ten cel klub otrzymał ze środków przeznaczonych na promocję miasta 50 tys. zł – Jesteśmy dumni i cieszymy się z awansu wejherowskiej drużyny piłkarskiej seniorów do ćwierćfinału rozgrywek Pucharu Polski – mówi prezydent Krzysztof Hildebrandt. – Obiecaliśmy już w listopadzie ubiegłego roku, przyznając klubowi Medal Róży, że będziemy wspierali klub WKS „Gryf”. Po nagrodzeniu piłkarzy, trenera i kierownictwa klubu, w lutym br. podjąłem decyzję o przekazaniu środków finansowych na sportową promocję miasta Wejherowa przez drużynę seniorów piłki nożnej w rozgrywkach Pucharu Polski edycji 2011/2012 i rozgrywkach III ligi piłki nożnej w rundzie wiosennej 2012 r.

Promocja zgodnie z umową polegać ma na prezentowaniu symboli miasta – herbu i logo Wejherowa w materiałach drużyny seniorów w rozgrywkach piłkarskich. – Dzisiaj z wielką radością i przyjemnością te pieniądze przekazujemy na rundę wiosenną do 31 maja br. – mówi zastępca prezydenta Wejherowa Bogdan Tokłowicz. – Niewątpliwie o meczu Gryfa z Legią Warszawa, który zostanie rozegrany 13 marca usłyszą wszyscy kibice w Polsce. Wierzę w wejherowskich zawodników i życzę im wspaniałego sukcesu. Jak mówi Rafał Szlas, prezes Wejherowskiego Klubu Sportowego Gryf Orlex, mecz z Legią Warszawa będzie wielkim wydarzeniem sportowym w historii klubu. Nie kryje zadowolenia z przekazanych pieniędzy. – Środki, które otrzymaliśmy z miasta, to niemała dla klubu kwota i liczę, że współpraca w przyszłości będzie układała się owocnie – dodaje Rafał Szlas.

 W 2012 roku 45 organizacji trzeciego sektora, czyli działających społecznie w dziedzinie sportu, turystyki, kultury i sztuki, ochrony zdrowia otrzymało z wejherowskiego budżetu łącznie 426 tys. zł na realizację swoich zadań.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz