Spotkanie z dawnym wiejskim rzemiosłem

08 marca 2012r. | Drukuj

W skansenie „Zagroda Gburska i Rybacka w Nadolu” odbędą się zajęcia interaktywne dla dzieci w wieku szkolnym. Uczestnicy zapoznają się z pracami gospodarskimi oraz coraz rzadziej wykorzystywanym rzemiosłem.

www.muzeumpuck.kaszubia.com

Muzeum Ziemi Puckiej przyjmuje zgłoszenia na plenerowe zajęcia interaktywne w skansenie. Warsztaty realizowane w maju i czerwcu przeznaczone są dla grup szkolnych (liczba uczestników 20-45 osób). Celem warsztatów interaktywnych jest zaprezentowanie młodemu odbiorcy dawnych, ginących rzemiosł oraz gospodarskich prac – spotkanie z dawnym wiejskim rzemiosłem.

Zajęcia podzielone są na dwa zasadnicze etapy, z których pierwszy poświęcony jest obróbce zboża. Uczniowie zdobywają wiedzę na temat kolejnych etapów postępowanie ze zbożem od momentu orki aż do wypieku chleba. Finalnym efektem jest wypiek chleba w miejscowym piecu chlebowym. Druga część warsztatów poświęcona jest tkactwu ludowemu na Kaszubach. Uczestnicy poznają przede wszystkim proces powstania tkaniny od momentu pozyskania surowca aż do ostatecznego produktu. Efektem samodzielnej pracy dzieci są kolorowe pasiaki wykonane na ramkach tkackich. Dodatkowo uczestnicy zwiedzają wystawę poświęconą pszczelarstwu i wykonują samodzielnie świeczki. Ilość miejsc ograniczona.

www.muzeumpuck.kaszubia.com


Opublikowano w: Kultura i edukacjaWejherowo
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz