Wyremontują główną salę w budynku starostwa

08 marca 2012r. | Drukuj

Trwają przygotowania do remontu reprezentacyjnej sali w lęborskim starostwie, który zostanie przeprowadzony w okresie przerwy wakacyjnej. Już teraz, urzędnicy proszą o udostępnienie zdjęć lub rycin przedstawiających pomieszczenie, co ułatwi zachowanie jego oryginalnego wyglądu.

fot. Starostwo Lębork

Na remont sali nr 13 (konferencyjnej) oraz nr 9 w budżecie starostwa na 2012r. zabezpieczono środki w wysokości 60 000 zł. Prace mają obejmować wymianę okien, renowację parkietu i malowanie ścian. Do wymiany jest także stara instalacja elektryczna. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg, który wyłoni wykonawcę.

– Prace będą dotyczyć niezbędnego i podstawowego remontu. Przywrócony zostanie dawny wystrój sali – mówi Tomasz Sopyłło, asystent lęborskiego starosty. – Chcielibyśmy jednak, w ramach możliwości finansowych wziąć pod uwagę historyczny wygląd sali dlatego zwracamy się z prośbą do osób, które są w posiadaniu zdjęć, pocztówek lub rycin przedstawiającej pomieszczenie, aby udostępniły swoje materiały.

W głównej sali konferencyjnej starostwa odbywają się sesje Rady Powiatu, ale także m.in. oficjalne spotkania z przedstawicielami władz regionalnych i centralnych.


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Raf pisze:

    reprezentacyjna, hm pamiętam jak swego czasu robiono tam tzw. przedpoborowe komisje wojskowe, faceci w gaciach po niej biegali.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze