Spotkanie z mieszkanką Fukushimy

07 marca 2012r. | Drukuj

W Choczewie odbędzie spotkanie, na którym o swoich doświadczeniach z elektrownią jądrową opowie jedna z mieszkanek Fukushimy, gdzie w 2011 roku doszło do katastrofy – uwolnionego materiału promieniotwórczego z elektrowni.

mat. prasowe

Spotkanie odbędzie się w sobotę 10 marca o godzinie 17:00 w Zespole Szkół Gminnych w Choczewie. Tematem spotkania będzie kontrowersyjna budowa elektrowni jądrowych na Pomorzu. Organizatorzy spotkania zapowiadają przybycie dwóch osób z Fukoshimy, które jak informują inicjatorzy sobotniego spotkania – na wieść o budowie EJ w Polsce postanowiły opowiedzieć nam społeczeństwu jak to było przed i jest teraz, udokumentują to materiałami w postaci zdjęć. Będzie można zadawać pytania, na które znikąd, a na pewno nie od PGE ani Wójta ani Wojewody nie usłyszymy. Celem zaangażowanych wolontariuszy, młodych ludzi, którzy opracowują informacje o działaniu, skutkach elektrowni jest aby pozwolić mieszkańcom porównać, wybrać samemu, świadomie i zdecydować o swoim losie. Na spotkanie zapraszają wszystkich mieszkańców Gminy Choczewo i Powiatu Wejherowskiego.


Opublikowano w: TechnologieWejherowoWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz