W weekend w Łebie zagrają w piłkę siatkową

06 marca 2012r. | Drukuj

W marcu w Łebie królować będzie piłka siatkowa. Już w najbliższy weekend o Puchar Burmistrza Miasta walczyć będą 32 zespoły dziewcząt i chłopców. Za tydzień odbędą się rozgrywki kadetów.

W najbliższy piątek 9 marca rozpocznie się XIV Międzynarodowy Maraton Piłki Siatkowej w Łebie. W hali Szkoły Podstawowej i Liceum odbędą się rozgrywki w kategorii młodzik. W następny weekend od 16 do 18 marca o puchar walczyć będą kadeci.

fot. leba.edu.pl

Maraton Piłki Siatkowej w Łebie to największa tego typu impreza w Polsce. Zmagania o Puchar Burmistrza Łeby zaliczyć można także do jednych z największych w Europie.

– Łebę odwiedzi w tych dniach około 850 młodych siatkarzy z kraju i zagranicy m.in. z Olsztyna, Warszawy, Bielska Białej, Białej Podlaskiej, Szczecina, Kędzierzyna-Koźla, Kaliningradu (Rosja), Bydgoszczy, Elbląga, Bartoszyc, Gdańska, Białegostoku, Tomaszowa Mazowieckiego, Łodzi i wielu innych miast. – wylicza Przemysław Rychter ze Stowarzyszenia Lokalna Organizacja Turystyczna „Łeba”.

Gośćmi honorowymi tegorocznego turnieju będą trenerzy reprezentacji Polski Ireneusz Mazur i Waldemar Wspaniały.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymają pamiątkowe koszulki ufundowanie przez Urząd Miasta w Łebie i Starostwo Powiatowe oraz Zdrowotel Mazowsze. Natomiast zespoły otrzymają puchary ufundowane przez Burmistrza Miasta Łeby oraz statuetki, których fundatorem jest Federację Polska Siatkówka.

Głównymi organizatorami są Joanna Bieniek, Jarosław Pruski, Urząd Miasta w Łebie, Zdrowotel Mazowsze, Starostwo Powiatowe w Lęborku, Szkoła Podstawowa w Łebie, SPPS Łeba, SPS Lębork, UKS Iryda Cewice oraz PWZPS Gdańsk.

Turniej w kategorii młodzik rozpocznie się dnia 9.03.2012. uroczystym otwarciem o godz. 13.00, a zakończy uroczystym podsumowaniem dnia 11.03 o godz. 13.00.  Mecze rozgrywanie będą w godz. 9.00 – 20.00.

Turniej w kategorii kadet rozpocznie się dnia 16.03 uroczystym otwarciem o godz. 13.00, a zakończy podsumowaniem i wręczeniem nagród dnia 19.03 o godz. 13.00. Mecze w dniach  16.03 – 19.03  rozgrywanie będą w godz.  9.00 – 20.00.

Wstęp na wszystkie mecze jest bezpłatny.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl

Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Łeba pisze:

    Bardzo fajna impreza, polecam :)

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Laureat tegorocznego „Fryderyka” zagra w Lęborku
Historia nad Słupią, czyli V Słupski Festiwal Historyczny
Wójt Potęgowa wiceprezesem ogólnopolskiego stowarzyszenia samorządowców
Kaszubska Gala Kulinarna-poznaj kaszubskie potrawy
Wolontariusze z żonkilami wyruszą po datki dla lęborskiego hospicjum
Pomorskie Pola Nadziei już w weekend
Pomorze skutecznie wykorzystało środki unijne: RPO na lata 2007 – 2013 rozliczone!
7 PBOT na Targach Pracy w Gdyni

Najnowsze komentarze