Akcja ratunkowa na morzu w okolicy Rozewia

06 marca 2012r. | Drukuj

Śmigłowiec Marynarki Wojennej uczestniczył dzisiaj (wtorek, 6 marca) w akcji ratowniczej na Bałtyku. Pomocy potrzebował mężczyzna na jednostce wędkarsko-turystycznej „Nereida”, znajdującej się około 15 mil morskich na północ od Rozewia. Został on podjęty przez załogę śmigłowca, przetransportowany na ląd i przekazany obsadzie karetki pogotowia.

Kilka minut po godzinie 09:00 służby operacyjne Marynarki Wojennej zostały zaalarmowane przez Morskie Ratownicze Centrum Koordynacyjne w Gdyni, że pomocy na morzu potrzebuje nieprzytomny mężczyzna na jednostce wędkarsko-turystycznej „Nereida” znajdującej się ok. 15 mil morskich (28 kilometrów) na północ od Rozewia. Do akcji ratowniczej skierowano śmigłowiec ratowniczy Marynarki Wojennej W-3RM „Anakonda” dyżurujący na lotnisku w Gdyni Babich Dołach. Jednocześnie Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa skierowała w rejon swoją jednostkę nawodną m/s „Bryza” z Władysławowa do asysty w prowadzeniu akcji.

mw.mil.pl

Po niespełna 15 minutach od wystartowania śmigłowiec osiągnął rejon akcji i załoga „Anakondy” rozpoczęła manewr podjęcia mężczyzny na pokład maszyny. Na jednostkę wędkarsko-turystyczną zszedł ratownik pokładowy i lekarz. Potrzebujący pomocy mężczyzna był już przytomny i uskarżał się na ból brzucha. Po podjęciu chorego na pokład, śmigłowiec rozpoczął powrotny lot w kierunku lądu. O godzinie 10:09 „Anakonda” wylądowała na lotnisku MW w Gdyni Babich Dołach. Załoga śmigłowca przekazała mężczyznę w stanie stabilnym, dobrym obsadzie karetki pogotowia.

mw.mil.pl


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz