Marsz kobiet ulicami Gdyni – Trójmiejska Manifa

06 marca 2012r. | Drukuj

W najbliższą niedzielę (11 marca) w Gdyni odbędzie się Trójmiejska Manifa 2012. Organizatorem marszu jest Trójmiejska Akcja Kobieca (TAK).

mat. prasowe

Trójmiejska Manifa jest inicjatywą środowisk kobiecych, ruchów obywatelskich równościowych i antydyskryminacyjnych, przeciwko przejawom nierównego traktowania kobiet i lekceważenia przez polityków głosu obywatelek i obywateli. – Nadszedł czas by przeciwstawić się lekceważeniu postulatów kobiet – stwierdzają organizatorki i organizatorzy Trójmiejskiej Manify 2012. Marsz wyruszy o godz. 12.00 sprzed Urzędu Miasta Gdyni. Uczestniczki i uczestnicy przejdą ul. Świętojańską na Skwer Kościuszki. Zakończenie planowane jest na godz. 13.30. Podczas marszu odczytany zostanie apel do prezydentów Gdyni, Gdańska i Sopotu o wprowadzenie Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym.

Karta ułatwia sprawiedliwy podział środków finansowych gmin z uwzględnieniem potrzeb obu płci, powołanie pełnomocników ds. równego statusu kobiet i mężczyzn, wprowadzenie skutecznych programów zwalczania przemocy wobec kobiet, pomoc dla osób zajmujących się osobami z niepełnosprawnością, przewlekle chorymi oraz starszymi, dotowanie instytucji wspierających rodzicielstwo zamiast masowych imprez sportowych. TAK oburzone jest między innymi ostatnio zauważalną dysproporcją pomiędzy inwestowaniem w przedsięwzięcia skierowane głównie do mężczyzn, a tymi, których potrzebują kobiety, jest ogromna. W przypadku Euro 2012 osiągnęła wręcz groteskowe rozmiary – apeluje TAK.

Organizatorki/rzy serdecznie zapraszają mieszkańców Trójmiasta, nieobojętnych na nierówne traktowanie pod względem m.in. płci, wieku, sprawności fizycznej, dostępu do infrastruktury oraz usług publicznych i medycznych, wyznania, orientacji seksualnej, przynależności etnicznej.

 Trójmiejska Akcja Kobieca to nieformalna inicjatywa na rzecz poprawy sytuacji kobiet i upowszechniania polityki równościowej w trójmiejskich samorządach. Udział w Manifie jest otwarty.


Opublikowano w: GdyniaTrójmiastoWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz