Szpitale na Kaszubach bez lekarzy?

05 marca 2012r. | Drukuj

Mieszkańcy Bytowa i Miastka mogą wkrótce stracić szpitalną opiekę. Większość lekarzy ze Szpitala Powiatu Bytowskiego nie podpisała bowiem kontraktu. Lekarze nie zgadzają się na zaproponowane zbyt niskie stawki. Dyrekcja placówki mówi, że stawek nie podniesie, bo nie ma pieniędzy.

fot. GK

Lekarzom ze szpitali w Bytowie i Miastku pierwszego marca skończyły się kontrakty. I choć na razie nie odeszli od łóżek pacjentów, nie wiadomo jak długo przy nich będą. Negocjacje w sprawie nowych kontraktów utknęły bowiem w martwym punkcie. Powód? Lekarzom zaproponowano zbyt niskie stawki. Aby nie straszyć pacjentów wizją szpitala bez lekarzy, zarząd spółki nabrał wody w usta. Szczegółów negocjacji nie mogą ujawniać też medycy, którym zabronił tego szpital. W najgorszej sytuacji znaleźli się pacjenci, którzy nie są pewni czy jutro przyjmie ich lekarz. Wielu mieszkańców środkowych Kaszub coraz częściej woli więc pojechać do nowego szpitala w Kościerzynie lub Słupsku.

Właścicielem Szpitala Powiatu Bytowskiego jest starostwo, które o przekazaniu dodatkowych pieniędzy dla palcówki nie chce słyszeć. Z powodu konfliktu z lekarzami kilka dni temu posadę stracił prezes szpitala. Zmiana szefa problemów jednak nie rozwiązała. Nieoficjalnie wiadomo, że zarząd placówki nie ulegnie szantażowi. Lekarze z kolei ostrzegają, że znajdą sobie pracę w innych szpitalach.


Opublikowano w: BytówRegionWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz