5-6 marca będzie żałoba narodowa [WIDEO]

04 marca 2012r. | Drukuj

Prezydent Bronisław Komorowski  zapowiedział w niedzielę na miejscu katastrofy kolejowej w okolicach Szczekocin, w której zginęło 16 osób, że po zakończeniu akcji podejmie decyzję o żałobie narodowej na terenie całego kraju. Wiadomo już, że żałobę zaplanowano na dwa dni 5-6 marca.

fot. Policja

W sobotę ok. 21 zderzyły się pociągi TLK „Brzechwa” relacji Przemyśl-Warszawa Wschodnia i Interregio Warszawa Wsch. Kraków Gł. Wiadomo już, że śmierć poniosło 16 osób, a 57 zostało rannych, wśród nich pasażer z Koszalina, który trafił do Górnośląskiego Centrum Medycznego w Katowicach. Koszalinianin to młody mężczyzna i najprawdopodobniej  jedyna osoba z naszego regionu, która ucierpiała w tym tragicznym wypadku kolejowym.

Prezydent Bronisław Komorowski, który w niedzielę był na miejscu katastrofy kolejowej w okolicach Szczekocin, zapowiedział, że po zakończeniu akcji podejmie decyzję o żałobie narodowej na terenie całego kraju. – Akcja jeszcze trwa. Mogę dzisiaj tylko zapowiedzieć, że w momencie zakończenia akcji podejmę decyzję o ogłoszeniu żałoby w wymiarze krajowym. Dlatego, że katastrofa wydarzyła się na styku trzech województw. W katastrofie ofiarami są mieszkańcy różnych rejonów Polski, a także obywatele innych krajów – powiedział  dziś prezydent. Wiadomo już, że żałobę zaplanowano na dni 5-6 marca. W katastrofie straciła życie obywatelka USA, zaś cierpieli turyści z Ukrainy, Czech i Francji.

 


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze