Inter IKEA buduje hotel w kurorcie [ZDJĘCIA]

02 marca 2012r. | Drukuj

Inwestorem i deweloperem nowo powstającego hotelu w Sopocie jest Swede Center – spółka należąca do grupy Inter IKEA. Hotel ma być proekologiczny, w stylu skandynawskim i wtapiający się w otoczenie nadmorskiego kurortu. Do użytku zostanie oddany już w kwietniu. 

mat. prasowe

Mera Hotel & Spa to centrum hotelowe z kompleksem spa realizowane według norm i zasad szwedzkiego koncernu. Będzie on oparty na proekologicznych rozwiązaniach. Wśród nich znajdą się: zielone tarasy na budynku, ekologiczny system gospodarowania wodą deszczową oraz innowacyjne systemy i instalacje energooszczędne. – Niska zabudowa, specjalny rodzaj świerku syberyjskiego na elewacji hotelu oraz duże powierzchnie ze szkła spowodowały, że hotel doskonale wkomponował się w otoczenie. Dodatkowym aspektem, który zadecydował o takiej formie architektury jest jego główne przeznaczenie – obiekt SPA & WELLNESS, którego charakter nie dopuszcza przytłaczającego wyglądu oraz dziesiątek kondygnacji – mówi Kamil Lipski, dyrektor sprzedaży i marketingu Mera Hotel & Spa.

Nowoczesny ośrodek MERA Hotel & SPA jest zlokalizowany w Sopocie, przy ul. Bitwy pod Płowcami 59, tuż przy szerokiej i piaszczystej plaży. Obiekt posiadać będzie 145 komfortowych pokoi, 36 gabinetów kosmetycznych i zabiegowych oraz 4 baseny, w tym jeden położony na hotelowym dachu. – Świerk syberyjski, który wraz z upływem lat oraz pod wpływem warunków atmosferycznych ma się stawać coraz jaśniejszy, naturalnie wkomponuje się w otoczenie. Szkło nadaje lekkości całej elewacji, jak również stanowi naturalną „ścianę” dzielącą naszych gości od plaży i morza. Wnętrza budynku to także drewno, użyte do wykończenia podłóg naszych restauracji oraz niektórych pokoi – mówi Lipski. – Chcemy aby nasz hotel stał się miejscem do którego goście będą chętnie powracali. Dlatego też nie zamierzamy oferować wygórowanych cen zarówno pokoi, jak również usług SPA – dodaje Lipski.

Galeria

mat. prasowe

 


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz