Na magiczne południe czekało kilkaset osób

29 lutego 2012r. | Drukuj

Kilkaset osób czekało dziś w południe przed zegarem astronomicznym w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Niestety nie usłyszeli bicia magicznego serca.

Dziś w południe Bazylika Mariacka w Gdańsku pełna była osób oczekujących na wybicie magicznego południa. Czekając każdy z nich myślał o swoim największym marzeniu, które zgodnie z legendą miałoby się spełnić właśnie tego dnia, nim wybije ostatni gong.

fot. gk

– Wszyscy trwali w milczeniu, na twarzach rysowało się zamyślenie – relacjonuje pani Maria, która także postanowiła tego dnia odwiedzić Bazylikę Mariacką.

Niestety wybijająca godzina 12.00 nie przyniosła ze sobą oczekiwanych dźwięków. Serce zegara nie zabiło, co spotkało się z wielkim rozczarowaniem oczekujących. Wielu z nich nie kryło zawodu.

– Szkoda, że nie usłyszeliśmy bicia serca zegara. – dało się słyszeć w tłumie. – Ten wyjątkowy zegar musi odzyskać swój blask. Trzeba by było zapytać o to prezydenta miasta. No chyba, że dzisiejsza cisza ma jakiś związek z klątwą, która od lat ciąży na tym miejscu.

Mimo nieprzewidzianego zakończenia dzisiejszy dzień okazał się wspaniałym wydarzeniem w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Sama chwila okazała się wyjątkowa. Następna okazja do spełnienia życzeń dopiero za cztery lata.


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze