Zarzuty w sprawie pobicia gimnazjalisty z Lęborka

29 lutego 2012r. | Drukuj

Michał G. podejrzany o pobicie ucznia w lęborskim gimnazjum prawdopodobnie stanie przed sądem. Zarzuty postawiła mu Prokuratura Rejonowa, która zajęła się sprawą z uwagi na to, że dotyczy ona nieletniego. Osobne postępowanie prowadzi Pomorskie Kuratorium Oświaty.

fot. GK

Jak poinformowała Prokurator Rejonowy w Lęborku Jadwiga Rokicka-Ostapko podejrzany nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień. W listopadzie ubiegłego roku, miał pobić nastolatka po tym, jak jego żona – nauczycielka matematyki, wyprosiła innych uczniów z klasy. Następnego dnia o sprawie została powiadomiona policja i kuratorium oświaty.

Za naruszenie nietykalności grozi grzywna, ograniczenie wolności lub do roku więzienia. Czyn taki ścigany jest z oskarżenia prywatnego, jednak w tym przypadku prokuratura zdecydowała się prowadzić postępowanie z urzędu, ponieważ dotyczy ono nieletniego.

Pomorskie Kuratorium Oświaty prowadzi własne postępowanie w tej sprawie. Jeżeli okaże się, że nauczycielka dopuściła do pobicia ucznia, może utracić prawo wykonywania zawodu.


Opublikowano w: LęborkPublicystykaWiadomości
Tagi: , , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz