Dzieci nauczą się języka i kultury kaszubskiej

11 września 2010r. | Drukuj

Szkoła Podstawowa Nr 3 w Lęborku wprowadziła nauczanie języka kaszubskiego i kaszubskiej kultury. Nauka nowego przedmiotu odbywa się w grupach międzyoddziałowych klas I-III i IV-VI, w których łącznie w zajęciach uczestniczy 25 dzieci. Niemniej zgodnie z wypowiedzią Marioli Małeckiej, dyrektor SP Nr 3, szkoła jest otwarta na przyjęcie dzieci z innych placówek.

Z tej okazji w szkole odbył się uroczysty apel z udziałem władz samorządowych połączony z występami zespołu „Ziemia Lęborska” prowadzonego przez Reginę Szczupaczyńską i Renatę Hopa.

Uroczysty apel z okazji wprowadzenia nauki języka kaszubskiego w SP3. / fot. SP3 Lębork

Pomysłodawcami stworzenia klas z nauczaniem tego języka byli rodzice uczniów SP Nr 3, którzy wraz z dyrekcją zadbali o przygotowanie odpowiednich materiałów dydaktycznych. Zajęcia odbywać się będą trzy razy w tygodniu, a poprowadzi je wykwalifikowany nauczyciel języka kaszubskiego.

W powiecie lęborskim ten nowy przedmiot zyskuje na popularności. Język kaszubski został już wprowadzony w szkołach w Bukowinie i Popowie, a także w jednej z klas społecznej szkoły podstawowej działającej przy Anglojęzycznym Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Lęborku.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz