W Wejherowie można pić wodę z kranu

28 lutego 2012r. | Drukuj

Woda, która płynie w kranach jest zdatna do picia i naprawdę dobra. Potwierdzają to najświeższe  badania przeprowadzone na terenie miasta Wejherowa.

www.sxc.hu

Zgodnie z Ustawą o Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Ustawą o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków oraz Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, przeprowadzono na terenie miasta Wejherowa badania wody. Poboru próbek wody do badań bakteriologicznych i fizykochemicznych z wodociągu publicznego dokonano dwukrotnie z ulic: Budowlanych 2, Pomorskiej 9, Fenikowskiego 21, Jagalskiego 10, Bukowej 2a, Budowlanych 2, Gdańskiej 30, Przebendowskiego 1 i Pomorskiej 9. Wyniki tych badań wskazują, że woda z wodociągu publicznego w Wejherowie jest dobrej jakości, a  także dobrze smakuje. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny stwierdził oczywiście przydatność wody do spożycia przez ludzi.


Opublikowano w: WejherowoWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz