Fatalny błąd urzędnika

19 listopada 2010r. | Drukuj

Przez pomyłkę urzędnika starostwa rodzina z Chojnic o mało nie straciła domu. Urząd skierował do komornika wniosek o licytację nieruchomości, bo pomylił osoby.

Fot.: Starostwo Powiatowe w Chojnicach

Urzędnik Starostwa Powiatowego w Chojnicach podał komornikowi niewłaściwy numer księgi wieczystej nieruchomości. Pomylił PESEL i wpisał dane niewinnej mieszkanki Chojnic, zamiast  osoby, która była dłużnikiem firmy z Inowrocławia. Komornik o mało nie zlicytował domu kobiety. Urzędnicy tłumaczą, że to  zbieg okoliczności, ponieważ  dłużniczka nosi to samo  imię i nazwisko co poszkodowana. W Chojnicach mieszkają jednak aż trzy osoby o tym samym imieniu i nazwisku. Oczywiście mają inne numery PESEL i adresy zamieszkania, ale tego urzędnicy nie sprawdzili. Gdy sprawa niewinnej osoby trafiła do komornika, bank odrzucił jej wniosek o kredyt hipoteczny. To spowodowało lawinę kłopotów finansowych, bo mieszkanka Chojnic musiała przerwać budowę domu. Całe zamieszanie trwało kilka miesięcy. Teraz rodzina domaga się od starostwa odszkodowania w wys. 100 tys. zł.

 

Fot. GK

Urzędnicy przyznają się do błędu. W piśmie wysłanym do Chojniczanki przepraszają i proszą o wyrozumiałość. Tłumaczą się nadmiarem pracy i zbiegiem okoliczności. Sprawę prawdopodobnie rozstrzygnie sąd.


Opublikowano w: ChojniceWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz