Miasto planuje nowe mieszkania komunalne

27 lutego 2012r. | Drukuj

Gmina Lębork planuje budowę nowego budynku komunalnego na Osiedlu Sportowym. Środki na ten cel miasto chce pozyskać z rzędowego Funduszu Dopłat.

Gmina Lębork ma zamiar przystąpić do wiosennej edycji konkursu o dofinansowanie do budowy budynku komunalnego. Środki takie pozyskać można z rządowego Funduszu Dopłat, gdzie dofinansowanie wynosi maksymalnie 30%.

fot. archiwum

– Utworzenie mieszkań komunalnych z dofinansowaniem z tego funduszu nakłada jednak na gminę konieczność powiększenia zasobu lokali socjalnych o liczbę i o łącznej powierzchni użytkowej równą liczbie i powierzchni nowo utworzonych lokali komunalnych.- informuje Ewa Dzitko-Szybisty z Wydziału Promocji i Kultury UM w Lęborku.

Efektem starań będzie nowy budynek komunalny, który miałby stanąć na Osiedlu Sportowym, między ul. Kusocińskiego, Teligi i Czecha. W czterokondygnacyjnym, podpiwniczonym bloku znajdowałyby się 33 jedno- i dwupokojowe mieszkania.

UM w Lęborku informuje, że dokumentacja budynku jest w końcowej fazie przygotowań. Komplet dokumentów złożony zostanie do końca marca br. Natomiast decyzję poznamy w połowie roku.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. mieszkanka pisze:

    i gdzie dalsze komunikaty względem niby tej budowy?

Dodaj komentarz