Pijani sprawcy weekendowych wypadków [WIDEO]

27 lutego 2012r. | Drukuj

Do dwóch groźnych zdarzeń drogowych doszło w miniony weekend na terenie powiatu lęborskiego. W obu przypadkach główna przyczyną wypadków był alkohol.

fot. Policja Lębork

W miniony weekend policjanci z Lęborka wezwani zostali do dwóch zdarzeń drogowych spowodowanych przez pijanych kierowców. Do pierwszego z nich doszło w piątek po południu na ul. Topolowej w Lęborku, gdzie 37-letni kierowca samochodu marki audi, jadący najprawdopodobniej z dużą prędkością i mający w organizmie 1,5 promila alkoholu, uderzył w zaparkowanego przy ulicy dostawczego fiata. W wyniku zderzenia w samochodzie urwało się koło i audi uderzyło w pobliskie drzewo. Przybyłe na miejsce służby ratunkowe musiały wycinać kierowcę z samochodu.

– W sobotę mężczyzna usłyszał zarzut jazdy pod wpływem alkoholu oraz zabezpieczono od niego 3000 zł na poczet przyszłych kar. Za jazdę pod wpływem alkoholu i spowodowanie kolizji grozić mu może do 2 lat pozbawienia wolności oraz grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.- informuje asp. Daniel Pańczyszyn, Oficer Prasowy Lęborskiej Policji.

fot. Policja Lębork

Sprawcą drugiego zdarzenia był 28-letni mieszkaniec gminy Potęgowo, który uderzył w drzewo i dachował. Wypadek miał miejsce w miejscowości Strzeszewo. Kierowca miał w organizmie 1,8 promila alkoholu i został zatrzymany w lęborskiej komendzie. Jego trzej koledzy, pasażerowie audi, z obrażeniami kręgosłupa przewiezieni zostali do szpitala w Lęborku i Wejherowie. Po wytrzeźwieniu kierowcy audi zostaną postawione zarzuty nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

[youtube_sc url=”http://youtu.be/PD2dll1qkLE”]


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz