Prezydent ma kłopoty, ale konsekwentnie milczy

25 lutego 2012r. | Drukuj

Przeciwnicy prezydenta Słupska Macieja Kobylińskiego ruszyli do ataku. Inicjatorzy referendum w sprawie odwołania prezydenta rozpoczęli zbieranie podpisów.  Aby referendum doszło do skutku muszą  zebrać co najmniej 7,7 tys. dowodów poparcia. Prezydent „nie wypowiada się w sprawie referendum”.

Przeciwnicy Macieja Kobylińskiego coraz bardziej zwierają szeregi. Jeszcze niedawno inicjatorzy referendum byli osamotnieni. Teraz  do grupy niezadowolonych z rządów Macieja Kobylińskiego dołączyli przeciwnicy likwidacji szkół, prywatyzacji przedszkoli i kupcy z targowiska, którym nie podoba się, że prezydent zgadza się na powstawanie w mieście galerii handlowych i sklepów wielkopowierzchniowych, które ich zdaniem zabijają drobny handel.  -Mamy coraz większe poparcie, coraz więcej ludzi chce odwołania Macieja Kobylińskiego, więc rozpoczynamy w całym mieście akcję zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum – mówi Jarosław Madej, inicjator referendum w sprawie odwołania prezydenta Słupska. – Głos przeciw prezydentowi można oddać nawet robiąc zakupy w sklepie mięsnym. Punkty z listami poparcia dla referendum pojawiły się nie tylko na ulicach, miasta ale także w kilku halach targowych – mówi Marlena Rojek, przeciwniczka prezydenta.

fot. GK

Maciej Kobyliński zapowiedział, że nie będzie komentował sprawy referendum i jest w tym postanowieniu konsekwentny. Jednak nie tylko prezydent Słupska musi się obawiać o swoją posadę. W ostatnich tygodniach na Pomorzu zapanowała prawdziwa moda na referenda. Na pewno dojdzie do nich w Sławnie i Starogardzie Gdańskim. Podpisy pod wnioskiem o referendum są zbierane w Słupsku, Łebie i Darłowie. Do referendum może też dojść w Bytowie, Lęborku i Nowym Dworze Gdańskim.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz