Polska Marynarka Wojenna idzie na dno. Ale to tajne

24 lutego 2012r. | Drukuj

 Polska Marynarka Wojenna jest w coraz gorszej kondycji: nie ma sprzętu, nie ma pieniędzy, ani  pomysłu, jak wyciągnąć ją z kłopotów. W Warszawie odbyło się tajne spotkanie służb i wojsk w tej sprawie – informuje PAP.

fot. GK: Port w Gdyni

 Marynarka wojenna idzie na dno i nie wiadomo jak ją wyciągnąć na powierzchnię- mówią nieoficjalnie  wojskowi. Do 2025 roku z obecnej floty nie zostanie nic, co by nadawało się do użytku. Okręty będą za stare, a ministerstwo obrony nie inwestuje w MW. Rząd zdecydował o przerwaniu budowy jedynego okrętu wojennego – korwety Gawron. Jak informuje dziś Polska Agencja Prasowa – w związku z tym, w Warszawie odbyło się tajne, nieformalne spotkanie admiralicji z szefami wojska i Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Na razie także jego efekty są… tajne.

Marynarka Wojenna Rzeczypospolitej Polskiej to jeden z czterech rodzajów polskich Sił Zbrojnych, obok Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych i Wojsk Specjalnych. Odpowiada za obronę wybrzeża i wód terytorialnych. Pod względem organizacyjnym stanowi związek operacyjny – flotę. Dowódcą MW jest adm. fl. Tomasz Mathea.

 


Opublikowano w: PuckSłupskTrójmiastoWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz