Na Półwyspie Helskim są góry lodowe! [ZDJĘCIA]

24 lutego 2012r. | Drukuj

W Kuźnicy po czwartkowym sztormie na brzegu utworzyły się góry lodowe. Zjawisko to pojawia się cyklicznie, co roku na ścieżce rowerowej wyrastają kilkumetrowe wzniesienia.

fot. internauty Kontakt24

W Kuźnicy, wzdłuż ulicy Hallera wiatr wypchnął masę lodu. Nie zdarzyło się to po raz pierwszy, dzieje się tak co roku. Wystarczy, by silnie powiało i zmienił się kierunek wiatru.

– „Kierunek wiatru spowodował, że lód napierał od strony zatoki. Wychodził na zewnątrz i łamał się. Część kry lodowej wyszła na ścieżkę rowerową i promenadę. Jedna z lamp została uszkodzona, zniszczeniu uległa też część ławek” – mówił dla Kontaktu 24 Wojciech Zaborowski ze straży miejskiej w Jastarni. Jak dodał, zalegające masy lodu nie zagrażają budynkom mieszkalnym znajdującym się w pobliżu, a jeszcze dziś zostanie sprowadzony sprzęt, dzięki któremu będzie można zlikwidować zalegający na promenadzie lód.

 Galeria

fot. internautów przesłane na Kontakt24

 

 


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz