Sprzedawał w sieci towar, którego nie miał

23 lutego 2012r. | Drukuj

19-letni mężczyzna oszukiwał na aukcjach internetowych sprzedając telefony komórkowe i konsole do gier. Łącznie wyłudził około 10 tys. zł. Policja z Wejherowa w mieszkaniu oszusta zabezpieczyła również    płyty z nielegalnym oprogramowaniem. Mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

wejherowo.policja.gov.pl

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie w ciągu kilku ostatnich dni pracowali nad sprawą internauty, który oszukał kilkanaście osób. Z informacji, jakie uzyskali mundurowi wynikało, że sprawca sprzedawał na portalach internetowych telefony komórkowe oraz konsole do gier, których nie posiadał. Działając w ten sposób wyłudził około 10 tys. złotych. Funkcjonariusze szybko ustalili sprawcę tych przestępstw. Ponadto, w trakcie przeszukania funkcjonariusze znaleźli płyty CD-R również zawierające nielegalne wersje oprogramowania.

19-latek wczoraj usłyszał aż 6 zarzutów za popełnione na przełomie stycznia i lutego br. oszustwa internetowe. Nie wykluczone, że usłyszy niebawem kolejne zarzuty.

Zabezpieczone płyty wkrótce zostaną przekazane do szczegółowej analizy laboratoryjnej. Biegły sądowy oszacuje również straty jakie poniosły firmy posiadające prawa autorskie do używanych nielegalnie programów. Jeżeli wydane opinie potwierdzą wstępne ustalenia, wówczas osobom odpowiedzialnym za ten proceder grozić będzie kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Za popełnione oszustwa internetowe teraz grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.


Opublikowano w: WejherowoWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz