Lato w Trójmieście będzie tłoczne

23 lutego 2012r. | Drukuj

W tym roku zaledwie dwa wydarzenia spowodują przyjazd tysięcy osób do Trójmiasta. Czerwiec i lipiec zapowiada się tłoczny i pełen wrażeń.

sxc.hu

Czerwiec będzie należał do Kibiców, lipcowy festiwal odwiedzą miłośnicy dobrej muzyki. W czerwcu czekają nas Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, które z pewnością zgromadzą fanów futbolu z Hiszpanii, Włoch, Chorwacji i Irlandii. W Gdańsku rozegrane zostaną cztery mecze – 10, 14, 18 i 22 czerwca. W tym czasie można się spodziewać oblężenia na ulicach, w knajpach czy dworcach. Od dłuższego czasu prowadzone są inwestycje, które mają usprawnić podróżowanie kibiców po Trójmieście. Niewątpliwie będzie to sprawdzian naszej cierpliwości i wyrozumiałości. Korki raczej gwarantowane. Jest jednak na to recepta.

Jedno z biur podróży wychodzi naprzeciw tym którzy nie chcą zostać w kraju w czasie Euro 2012. Pod nazwą „Mistrzowskie last minute” kryje się oferta wycieczek do Turcji, Grecji, Wysp Kanaryjskich, Tunezji, Bułgarii Cypru w atrakcyjnych cenach. – Choć „Mistrzowskie last minute” to raczej nazwa niż promocja, to można niektóre hotele dostać nawet o 50 proc. taniej niż w szczycie sezonu. Klienci to zauważyli, bo oferta „mistrzowska” to teraz 15 – 18 procent całej naszej sprzedaży oferty letniej” – komentuje wiceprezes Itaki Piotr Henicz.

Lipiec to Festival Open’er organizowany na terenie Gdyni od 2006 roku. Z roku na rok przyciąga coraz więcej osób z całej Europy. W tym roku Festiwal odbędzie się w dniach 4-7 lipca. Wystąpią takie gwiazdy jak:, Björk, Bat for Lashes Bo Iber, Franz Ferdinand, Friendly Fires, Julia Marcell, Justice, SBTRKT Live, The XX, Wiz Khalifa. Bilety na imprezę dostępne są jedno-, dwu- i czterodniowe. Dla miłośników muzyki do dyspozycji będą specjalne festiwalowe autobusy. To tylko dwie z większych imprez lata 2012 w Trójmieście, które czynią nasz region atrakcyjniejszym turystycznie.


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz