Lato w Trójmieście będzie tłoczne

23 lutego 2012r. | Drukuj

W tym roku zaledwie dwa wydarzenia spowodują przyjazd tysięcy osób do Trójmiasta. Czerwiec i lipiec zapowiada się tłoczny i pełen wrażeń.

sxc.hu

Czerwiec będzie należał do Kibiców, lipcowy festiwal odwiedzą miłośnicy dobrej muzyki. W czerwcu czekają nas Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, które z pewnością zgromadzą fanów futbolu z Hiszpanii, Włoch, Chorwacji i Irlandii. W Gdańsku rozegrane zostaną cztery mecze – 10, 14, 18 i 22 czerwca. W tym czasie można się spodziewać oblężenia na ulicach, w knajpach czy dworcach. Od dłuższego czasu prowadzone są inwestycje, które mają usprawnić podróżowanie kibiców po Trójmieście. Niewątpliwie będzie to sprawdzian naszej cierpliwości i wyrozumiałości. Korki raczej gwarantowane. Jest jednak na to recepta.

Jedno z biur podróży wychodzi naprzeciw tym którzy nie chcą zostać w kraju w czasie Euro 2012. Pod nazwą „Mistrzowskie last minute” kryje się oferta wycieczek do Turcji, Grecji, Wysp Kanaryjskich, Tunezji, Bułgarii Cypru w atrakcyjnych cenach. – Choć „Mistrzowskie last minute” to raczej nazwa niż promocja, to można niektóre hotele dostać nawet o 50 proc. taniej niż w szczycie sezonu. Klienci to zauważyli, bo oferta „mistrzowska” to teraz 15 – 18 procent całej naszej sprzedaży oferty letniej” – komentuje wiceprezes Itaki Piotr Henicz.

Lipiec to Festival Open’er organizowany na terenie Gdyni od 2006 roku. Z roku na rok przyciąga coraz więcej osób z całej Europy. W tym roku Festiwal odbędzie się w dniach 4-7 lipca. Wystąpią takie gwiazdy jak:, Björk, Bat for Lashes Bo Iber, Franz Ferdinand, Friendly Fires, Julia Marcell, Justice, SBTRKT Live, The XX, Wiz Khalifa. Bilety na imprezę dostępne są jedno-, dwu- i czterodniowe. Dla miłośników muzyki do dyspozycji będą specjalne festiwalowe autobusy. To tylko dwie z większych imprez lata 2012 w Trójmieście, które czynią nasz region atrakcyjniejszym turystycznie.


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: redakcja@gazetakaszubska.pl


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

W Gminie Linia uczniowie strajkowali w obronie języka polskiego. Teraz upamiętniono ich odwagę
Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski na kolędę kaszubską
Rozpoczął się nowy rok akademicki 2019/2020 na Uniwersytecie Gdańskim. Uczelnia świętuje jubileusz 50-lecia
Sopot zwyciężył w Rankingu Samorządów 2019
Lęborscy harcerze oddali hołd polskim spadochroniarzom poległym pod Arnhem
Policjanci zlikwidowali „dziuplę” samochodową na Kaszubach
Uroczysta gala podsumowująca 3. Międzyszkolny Konkurs ,,MŁODZI DLA DEMOKRACJI’’
LCK Fregata zaprasza na Danfoss Kino Letnie w Lęborku

Najnowsze komentarze