Chcą odwołać burmistrza za … Biedronkę

22 lutego 2012r. | Drukuj

Zamiast Biedronki w Łebie powstanie market innej sieci. Mieszkańcy chcą, aby konsekwencje za to poniósł burmistrz Andrzej Strzechmiński. O jego losie zadecydują w referendum, które planowane jest na początek kwietnia.

Mieszkańcy Łeby zebrali 400 podpisów pod wnioskiem o referendum w ich nadmorskiej miejscowości. Chcą w ten sposób wypowiedzieć się w kwestii odwołania burmistrza Andrzeja Strzechmińskiego, który ich zdaniem nieodpowiednio zarządza miastem.

fot. archiwum

Petycja z podpisami skierowana została już do Państwowej Komisji Wyborczej w Słupsku, która przeliczyła głosy. Dlatego jedyne co pozostało w tym temacie to ogłoszenie terminu referendum. Liczy się także frekwencja, gdyż aby jego wynik był wiążący w kwestii tej wypowiedzieć się musi co najmniej 1250 mieszkańców Łeby.

Wśród wielu zarzutów stawianych obecnemu burmistrzowi na pierwszym miejscu stawiany jest brak Biedronki w Łebie. Sytuację dodatkowo spotęgował fakt, iż popularny w Polsce sklep został postawiony w odległym o 15 km Wicku. Natomiast w Łebie sytuacja jest już przesądzona, gdyż na sprzedanej przez miasto działce, gdzie potencjalnie stanąć miała właśnie Biedronka, powstanie market innej sieci, która już nabyła działkę w drodze przetargu.

Mieszkańcy zbulwersowani są lekceważeniem ich oczekiwań, ale także martwią się o dalsze życie w kurorcie. Ceny w Łebie są wysokie i to nie tylko w sezonie, gdyż tuż po nim z reguły nie zostają ani trochę obniżone. Ponadto, ich zdaniem każdy inny market oferuje produkty dużo droższe niż te, które można kupić w Biedronce. A na tym ucierpią zarówno turyści, jak też oni sami.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. mike pisze:

    nie rozumiem mieszkańców Łeby. Jaką Biedronę? Chyba nigdy nie byliście w POLO?

Dodaj komentarz