Łatwiej przez Brdę w Męcikale

19 listopada 2010r. | Drukuj

W gminie Brusy otwarto nowy most-kładkę dla pieszych i rowerzystów. Powstały też chodniki i trasy rowerowe, a cała inwestycja kosztowała 3,2 mln zł.

Piesi oraz rowerzyści już nie muszą przechodzić przez wąskie chodniki na moście w Męcikale, przez który przebiega droga wojewódzka nr 235. Po niespełna czterech miesiącach prac został oddany do użytku nowy most – kładka.  Powstał on w miejscu dawnego mostu i służyć będzie jako odrębne przejście przez Brdę dla pieszych i rowerzystów. Konstrukcja  58-metrowej kładki waży  22 tony, a jej główną częścią jest stalowy łuk.  

Fot. UMiG Brusy

– Ta inwestycja jest bardzo ważna ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa pieszym i rowerzystom. To atrakcja turystyczna i inwestycja promująca Męcikał – mówi Witold Ossowski, burmistrz Brus.

Fot. UMiG Brusy

 Dzięki powstaniu nowego mostu, w miejscu niegdyś istniejącego, Męcikał odzyskał dawny układ przestrzenny. – Odnowiliśmy istotny fragment historycznego szlaku północ – południe ze strategicznym miejscem przeprawy przez Brdę. Dokumenty z 1648 r. pokazują, że trasa ta była istotnym punktem postojowym, licznie uczęszczanym przez podróżujących – wyjaśniają samorządowcy z Brus.

Fot. UMiG Brusy: Ścieżka rowerowa w Męcikale

 W ramach tego projektu w Męcikale powstała także nowa nawierzchnia i ciągi pieszo–rowerowe na ulicach Szkolnej i Nad Brdą wraz z infrastrukturą techniczną, w tym kanalizacją deszczową oraz oświetleniem. Projekt jest w 85% współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a całkowity koszt jego realizacji wyniósł  3,2 mln zł.


Opublikowano w: ChojniceWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz