Pościg policji w Redzie. Przestępcy złapani

20 lutego 2012r. | Drukuj

Dwaj mężczyźni w wieku 24 i 26 lat uciekali przed policją uliczkami Redy kradzionym Fiatem Ducato. Po krótkim pościgu zostali złapani. Teraz może grozić im nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. archiwum

Sprawcy wykorzystali sytuację, że właściciel przy swojej posesji pozostawił fiata Ducato wraz z kluczykami. Złodzieje wsiedli do auta i odjechali. Jego wartość właściciel oszacował na kilka tysięcy złotych. Właściciel fiata o kradzieży natychmiast powiadomił policję. Kiedy okazało się, że sprawcy uciekają uliczkami Redy kradzionym samochodem, policjanci natychmiast wyruszyli w pościg. Złodzieje, nie reagowali na sygnały dźwiękowe i świetlne dawane przez funkcjonariuszy.  Jednak wkrótce dwaj sprawcy zostali zatrzymani przez stróżów prawa. Okazali się niemi dwaj mieszkańcy Redy. Ponadto kierowca samochodu był nietrzeźwy, wykonane badanie alko-testem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwo kradzieży może grozić im kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Ponadto kierowca odpowie dodatkowo za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.


Opublikowano w: WejherowoWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz