Straż Graniczna szkoli uczniów w powiecie puckim

20 lutego 2012r. | Drukuj

Już ponad 200 uczniów szkół powiatu puckiego zostało w tym roku przeszkolonych przez Straż Graniczną z Władysławowa w zakresie profilaktyki antynarkotykowej. Warsztaty spotykały się z dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży.

fot. MOSG

W ubiegłym tygodniu takie spotkania odbyły się w Zespole Szkół w Mrzezinie, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Jastarni oraz w Szkole Podstawowej w Chłapowie. Głównymi ich tematami była przestępczość narkotykowa, związana z nią odpowiedzialność karna i zagrożenia, jakie wiążą się z zażywaniem środków odurzających.

Obowiązkowym elementem każdych warsztatów był pokaz pracy Hugona – psa służbowego Straży Granicznej wyspecjalizowanego w wykrywaniu narkotyków i substancji odurzających. W Chłapowie uczniom zerówki swoje umiejętności zaprezentował także Czart, pies patrolowo – obronny. Dzięki niemu zerówkowicze dowiedzieli się jak prawidłowo reagować w trakcie spotkania z agresywnym psem.

fot. MOSG

– Jak podkreślali strażnicy graniczni z Władysławowa, aktywność i zaangażowanie uczniów podczas warsztatów stały na wysokim poziomie – informuje ppor. SG Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.

W ubiegłym roku działania funkcjonariuszy z tej Placówki Straży Granicznej doprowadziły do ujawnienia narkotyków i innych substancji odurzających o łącznej szacunkowej wartości prawie 14 tys. i zatrzymania 5 osób zamieszanych w przestępczość narkotykową.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz