Starają się o środki na usunięcie azbestu

20 lutego 2012r. | Drukuj

Urząd Miejski w Lęborku stara się o środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku na usuwanie azbestu . Jeśli je otrzyma, mieszkańcy będą mogli ubiegać się o dotację na pozbycie się np. eternitu z dachu.

fot. sxc.hu

Gdy wynik konkursu będzie pozytywny, miasto otrzyma dotację na realizację zadań z zakresu demontażu, zbierania, transportu oraz unieszkodliwienia lub zabezpieczenia odpadów zawierających azbest. – Będzie ona rozdzielona pomiędzy osoby fizyczne i wspólnoty mieszkaniowe, będące właścicielami lub użytkownikami wieczystymi nieruchomości zlokalizowanych na terenie Gminy Miasto Lębork. Środki na dofinansowanie mogą być przyznawane wyłącznie na usuwanie wyrobów zawierających azbest, z obiektów nie związanych z działalnością gospodarczą – informują urzędnicy.

Osoby zainteresowane otrzymaniem dofinansowania na usuwanie wyrobów zawierających azbest ze swoich posesji, powinny złożyć odpowiedni wniosek w terminie do 16 marca 2012 roku. Więcej informacji udziela Wydział Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Lęborku, ul. Armii Krajowej 14 – nowa część Ratusza, II piętro, pok. C201, tel. (059) 8637755 lub 8637706. W Wydziale dostępne są również niezbędne druki.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze