Lęborczanka wywalczyła kwalifikację olimpijską

19 lutego 2012r. | Drukuj

Paula Wrońska z klubu LOK Lider-Amicus Lębork wywalczyła 10. miejsce w strzeleckich mistrzostwach Europy w konkurencji karabinu pneumatycznego. Dzięki temu zdobyła w fińskiej miejscowości Vierumaeki kwalifikację olimpijską i pojedzie na igrzyska do Londynu.

fot. archiwum klubu LOK Lider-Amicus Lębork

Paula wystrzelała 397 punktów, dzięki czemu zajęła w eliminacjach szóste miejsce ex aequo z czterema innymi zawodniczkami. O miejsce w finale musiała rywalizować w dogrywce.

Ostatecznie zakończyła rywalizację na 10. miejscu. Nie zmienia to faktu, że wśród pierwszych 10 strzelczyń tylko cztery nie miały kwalifikacji olimpijskiej na IO w Londynie. Drużynowo Polki: Wrońska, Agnieszka Nagay (KS Orzeł Łódź – indywidualnie 22.) i Sylwia Bogacka (ZKS Gwardia Zielona Góra – 38.) były szóste.

– Możemy się cieszyć z największego sukcesu lęborskiego sportu – mówi uradowany wynikiem swojej zawodniczki Robert Biczkowski, trener klubu LOK Lider-Amicus Lębork.

Kwalifikacja zdobyta przez Wrońską jest czwartą dla Polski w strzelectwie. Poprzednie wywalczyły Beata Bartków-Kwiatkowska w pistolecie pneumatycznym, Agnieszka Nagay w karabinie pneumatycznym oraz Sylwia Bogacka w karabinie 50m trzy pozycje.


Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. REMÙS pisze:

    Serdeczne gratulacje. Trzymamy kciuki.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze