Napadli na kuriera i zrabowali… fototapetę

17 lutego 2012r. | Drukuj

W Lęborku dwóch mężczyzn napadło na samochód kuriera i ukradło paczki o wartości 600 zł z samochodu kurierskiego. Policjanci zatrzymali w pościgu  jednego z nich, 29-letniego mieszkańca Lęborka, a teraz poszukuję jego kompana.

fot. KPP Lębork

– We wtorek ok. godz. 14:30 pracownik firmy kurierskiej podjechał pod jeden z budynków w Lęborku by dostarczyć zamówioną przesyłkę. Gdy czekał w aucie na adresata, podeszło do niego dwóch mężczyzn, którzy wyraźnie szukali zaczepki. Chcieli papierosy, potem pieniądze na alkohol. Raptem otworzyli klapę z tyłu samochodu, wyjęli z niego dwie paczki o wartości ok. 600 zł i uciekli – relacjonuje st. sierż. Marta Kandybowicz z lęborskiej policji.

Kurier natychmiast zadzwonił na policję. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się na miejsce zdarzenia. Kurier przekazał im rysopisy sprawców. Chwilę później policjanci zauważyli na pobliskiej ulicy jednego z mężczyzn odpowiadających podanemu rysopisowi. Mężczyzna na ich widok zaczął uciekać. Policjanci zatrzymali go w pościgu i odzyskali jedną ze skradzionych paczek. Jak się okazało złodzieje skusili się na fototapetę.

Jeden ze sprawców, 29 letni lęborczanin, usłyszał już zarzut kradzieży. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat. Personalia drugiego sprawcy są policjantom znane. Zatrzymanie go jest kwestią czasu.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz