W sobotę otwarcie gdyńskiej Galerii Szperk

17 lutego 2012r. | Drukuj

W Gdyni już w sobotę zrobimy zakupy w nowej  Galerii Szperk. Ma 23 tysiące metrów kwadratowych powierzchni, ponad 60 sklepów i punktów usługowych. W dniu otwarcia na klientów czekać będzie wiele atrakcji.

www.galeriaszperk.com

W Szperku znajdzie się wiele sklepów, między innymi H&M, Salon Optyczny, Sportodrom, Media Expert, ZOO Karina, Deichmann, Rossman, Reserved i CCC . Całości dopełnią delikatesy Alma oraz już otwarte Nomi. W sobotę 18 lutego w nowym centrum handlowym będzie można obejrzeć występy lokalnych zespołów muzycznych i tanecznych. Wystąpią między innymi Chór Morzanie, Młodzieżowy Chór Gminy Kosakowo, Dębogórskie Kwiatki ze szkoły podstawowej w Dębogórzu, Zespół Regionalny ze szkoły podstawowej w Mostach. Będzie można także posmakować regionalnych smakołyków na stoisku przygotowanym przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie. Inne atrakcje to pokazy Egurrola Dance Studio, konkursy i pokazy mody kolekcji sklepów z galerii. Najmłodszych klientów czekają warsztaty designerskie oraz dmuchańce. W dniu otwarcia Galeria czynna będzie od godziny 10:00 do godziny 21:00. Dla wszystkich klientów przewidziane są liczne atrakcje i promocje.

Centrum Handlowe Galeria Szperk znajduje się w Gdyni Pogórzu przy ul. Płk Dąbka 338 . Skąd taka nazwa galerii? Otóż największą osobliwością geograficzną pobliskiej gminy Kosakowo jest Mierzeja Rewska, zwana przez miejscowych Kaszubów „Szpyrk” lub „Szperk”. Szpyrk, czyli półwysep,  rozdziela ciepłe wody od strony Pucka i bardziej słone, chłodniejsze od strony Gdańska. Została usypana przez te same prądy morskie co Mierzeja Helska. Szeroki na kilkanaście metrów Szpyrk wyłania się z morza na długości niemal jednego kilometra.

fot. GK; Szperk w Rewie


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz